2011 Basın Bültenleri

Yollarımız güvenli olmalıdır!

Yollarımız güvenli olmalıdır!

23 Aralık 2011 Cuma
Antalya
Diyarbakır-Batman karayolunda meydana gelen elem kaza haberi ile bir kez daha sarsıldık. Yaşanan trafik kazalarında ister yurt geneli taşımacılığında olsun ister turizm taşımacılığında olsun giden canların manevi yükü çok büyük. Gelişen teknolojinin desteğiyle trafik kazalarını en aza indirmek için ve hatta sıfırlamak için araçlarda Araç Kamera Kayıt Sistemlerinin kullanılmasına tekrar dikkat çekmek istiyoruz.
Tur Operatörlüğü Sistemi

Tur Operatörlüğü Sistemi

28 Kasım 2011 Pazartesi
Antalya
Basında yer alan, 1618 sayılı kanunda tümünü değiştirilerek tur operatörlüğü sistemine geçileceği haberlerinden okuduğumuz kadarıyla, getirilmesi düşünülen sisteme SAYD olarak aşağıda belirttiğimiz sebeplerle temkinli yaklaşıyor ve uygun bulmuyoruz.
Turizmde “ Sıfır Kaza”

Turizmde “ Sıfır Kaza”

29 Eylül 2011 Perşembe
Antalya
Kazalarda yaralananlar ve hayatlarını kaybedenlerin manevi yükü ve insani üzüntüsünün yanı sıra olumsuz ticari etkileri de eklenince Sektör olarak bu konuyu ciddi bir şekilde masaya yatırmak zorunluluk haline gelmiştir.
TURİZM ZARAR GÖRDÜ!

TURİZM ZARAR GÖRDÜ!

30 Haziran 2011 Perşembe
Antalya
SEYAHAT ACENTALARI YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ (SAYD) öncülüğünde düzenlenen “Almanca Rehberlerin İş bırakma eylemi” gündemli acil toplantıya iştirak eden Acentaların yöneticileri, Kayı Tur, Holiday Plan, Mastur, Tantur, IQ Travel, Novum , Deha Turizm, De-ko Tur, DSC Management, Erse) yapılan eylemden turizmin zarar gördüğünü bildirdiler.
3.Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

3.Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

2 Haziran 2011 Perşembe
Mardan Palace Hotel
Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği’nin 3.Olağan Genel Kurulu 25 Mayıs 2011 tarihinde Mardan Palace Otel’de gerçekleşti.
Yılın İlk Fuarları ve Hava Durumu

Yılın İlk Fuarları ve Hava Durumu

20 Ocak 2011 Perşembe
Antalya
Seyahat Acenteleri yöneticileri için yeni yıl ile birlikte bildik Fuar maratonu başladı