2010 Basın Bültenleri

SAYD Anneleri Gezdiriyor

SAYD Anneleri Gezdiriyor

3 Mayıs 2010 Pazartesi
Antalya
Yerel halkın turizmle bütünleşmesi ilkesi hedefi ile geçen Cumhuriyet Bayramında Antalya ili sınırları içindeki yatılı okullardan 3000 öğrenciyi Antalya ile buluşturarak,
bölgenin tarih ve kültürünü çocuklara anlatarak başarılı bir organizasyona imza Seyahat Acenteleri Yöneticileri Derneği (SAYD), anneler gününde benzer bir etkinliği hayata geçiriyor.
SAYD'da Görev Değişikliği

SAYD'da Görev Değişikliği

24 Haziran 2010 Perşembe
Antalya
03 Kasım 2009’dan beri Yönetim Kurulu Başkanlık görevini yürütmekte olan Recep M. YAVUZ’un , işlerinin yoğunluğu dolayısıyla başkanlık görevinden ayrılması üzerine SAYD yeni Yönetim Kurulu belirlendi.
Valilik Ziyareti

Valilik Ziyareti

14 Haziran 2010 Pazartesi
Antalya
Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği (SAYD) Antalya Valisi Sn. Ahmet Altıparmak’a Hoşgeldiniz ziyaretinde bulundu.
Karya Tour

Karya Tour

12 Temmuz 2010 Pazartesi
Antalya
Uzun yıllar özellikle Ukrayna Pazarı ağırlıklı olarak götürdüğü başarılı operasyonlarını geçtiğimiz yıllarda yaşanan Global Finans Krizi ve Ana Pazarındaki ciddi çalkantılar ve sert rekabet sebebi ile kontrol edemediği rekabette nakit akışını ve karlılığını dengelemek amacı ile girmiş olduğu ek yatırımlar Kayra Tour yöneticilerini içinden çıkılamaz bir duruma sürüklemiştir, piyasaların Şirkete sağlamış olduğu kredi ödeme dengelerindeki problemlerin ciddi boyutlara ulaşması sebebi ile bazı hizmet sağlayıcılar tarafından taşınamamasından sebep ödeme emirleri ve müşteri kabul etmeme boyutlarının varıldığında maalesef Operasyonlarını sürdürememe boyutuna ulaşmıştır.
“Gazipaşa Havaalanı Açılışı Turizm Adına Bir Açılım”

“Gazipaşa Havaalanı Açılışı Turizm Adına Bir Açılım”

15 Temmuz 2010 Perşembe
Antalya
Yakın zamanda yeniden yapılanan özel bir havayolu Yurtiçi bölgesel uçuşları çerçevesinde geçtiğimiz günlerde Gazipaşa Havalimanına ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Tarifelerine bakıldığında pek çok Ana destinasyon haricinde Gazipaşa, Edremit, Tokat, Siirt, Zonguldak gibi hava ulaşımında pek de alışık olunmayan merkezlere 66 kişi kapasiteli ATR 72-500 Tipi Pervaneli Uçakları ile başlattığı Uçuşlar Turizmin ülke geneline yayılmasında olumlu katkılar sağlayacaktır.
Orman Yangınları

Orman Yangınları

19 Ağustos 2010 Perşembe
Antalya
Hepimizin içine ateş düşüren orman yangınlarına bir yenisi turizm kalelerimizden Alanya’dan geldi. Bu haber ile üzüldük, yetkililerin tüm çabaları ile kontrol altına almaya çalıştığı orman yangınında dünyamızda bizim kadar söz sahibi olan doğal bitki örtüsü ve yüzlerce yıllık güzelim çam ağaçları yine yok olmakta.
XC Turkey Paragliding Cup-Uluslar arası Yamaç Paraşütü Şampiyonası Antalya'da Gerçekleşecektir

XC Turkey Paragliding Cup-Uluslar arası Yamaç Paraşütü Şampiyonası Antalya'da Gerçekleşecektir

23 Eylül 2010 Perşembe
Antalya
Başta Kültür Bakanlığımız, Türkiye Hava Sporları Federasyonu,TRT, bazı özel sektör temsilcileri ve SAYD’ın katkıları ile XCTurkey Paragliding Cup-Uluslar arası Yamaç Paraşütü Şampiyonası’nın ikinci ayağı 30 Eylül -3 Ekim tarihlerinde Dünya çapında üne sahip yamaç paraşütü pilotları, Uluslar arası Medya temsilcileri, Ulusal basının temsilcileri, editörler, profesyonel fotoğraf sanatçıları ve profesyonel yarışma pilotlarının katılımı ile Antalya’da gerçekleşecektir.