Sokaktaki Suriyeli Göçmenler

Suriye’de sürmekte olan huzursuzluklar ve dolayısı ile insanların temel hak ve hürriyetlerine müdahale sebebi  ülkemize sığınmak zorunda kalan ve sayıları azımsanamayacak boyutlara ulaşan komşularımızın sıkıntılarını ve acılarını paylaşıyoruz.

Hiçbir bireyin maruz kalmaması gereken temel yaşam gerekliliklerinin dahi ihtiyaç haline geldiği sığınmacıların ülkemizin pek çok köşesinde hayatlarını çok zor ve insanlık onurunu rencide edecek düzeye gelmiş yaşam mücadeleleri içler acısı bir durum ortaya çıkarmıştır. Son günlerde Antalya’da da ülkenin pek çok diğer şehirlerinde yaşanmakta olan Suriyeli Göçmenler konusu hissedilir boyuta ulaşmıştır.

Turizm Başkentimize Suriyeli göçmenlerin kaçak girişi yasak olmasına rağmen, kaçak yerleşimler söz konusu olmaya başlamıştır. Bu durum imajımızı ve marka değerimizi olumsuz etkilemektedir.

Turizmin sıkıntılı geçtiği bir dönemde turizm şehri Antalya’nın maruz kaldığı “Sokaktaki Suriyeliler “ görüntüsünün giderilmesi için yetkililerden gerekli çalışmaların yapılmasını bekliyoruz.