2015 Basın Bültenleri

SAYD ve STB Ortak Basın Açıklaması:

SAYD ve STB Ortak Basın Açıklaması: "Gün Birlik ve Kardeşlik günüdür"

9 Eylül 2015 Çarşamba
Antalya
Ülkemizde huzur ve istikrar istiyoruz, gelişmek büyümek ruh ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirmek istiyoruz“ açıklamasında bulundular.
SAYD'dan TÜRSAB Önerisine Tam Destek !

SAYD'dan TÜRSAB Önerisine Tam Destek !

1 Eylül 2015 Salı
Antalya
"TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy'un gündeme getirmiş olduğu Bakanlıklar arası Turizm Koordinasyon Kurulu fikrini benimsiyor ve destekliyoruz.
Bakış Açısı

Bakış Açısı

8 Temmuz 2015 Çarşamba
Antalya
Özellikle turizm sezonunun bu denli sıkıntılı günler geçirdiği bir dönemde farklı ve yeni destinasyonlardan yolcu getirmek amacı ile acentalarımızın ve Türk Havayolları‘nın yoğun çaba ve emeklerine karşı bu tarz saldırıları kınamaktayız.

5 saat ve üstü olan uçuş mesafelerinden ülkemize turist getirebilmek çok kolay değildir. Yurtdışı tanıtımlarımızda Türkiye her ne kadar bilinen bir destinasyon olsa da uçak mesafesi genelde ilk aklımıza gelen unsur olmaktadir. Malesef bu bir yanılgıdır. Zira bilindiği üzere ’’ Güvenlik ’’ tüm seyahat unsurları arasında birinci derece önem taşımaktadır. Geçtiğimiz günlerde Çinlilere yönelik Türkiye de yapılmış olan olaylar tam da bu konudan çok çok uzaktadır.
Sokaktaki Suriyeli Göçmenler

Sokaktaki Suriyeli Göçmenler

1 Temmuz 2015 Çarşamba
Antalya
Turizm Başkentimize Suriyeli göçmenlerin kaçak girişi yasak olmasına rağmen, kaçak yerleşimler söz konusu olmaya başlamıştır. Bu durum imajımızı ve marka değerimizi olumsuz etkilemektedir.

Turizmin sıkıntılı geçtiği bir dönemde turizm şehri Antalya’nın maruz kaldığı “Sokaktaki Suriyeliler “ görüntüsünün giderilmesi için yetkililerden gerekli çalışmaların yapılmasını bekliyoruz.
SAYD Yeni Yönetim Kurulunu Seçti

SAYD Yeni Yönetim Kurulunu Seçti

17 Haziran 2015 Çarşamba
Antalya
Türk Turizminin etkin Kuruluşlarından Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği (SAYD) 5. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. İlginin yüksek olduğu genel kurul neticesinde ; Sefa ALTINAY ( DSC Management ), Ferit TURGUT ( Kesit Tur ),Rafi RAFİOGLU ( İATİ ),Cengiz YILMAZ ( Xenia Travel ),Halit BOZABALI (Bozabalı A.Ş ve Luxemburg Fahri Konsolosu ), Onur ÖZER ( Meetingpoint Turkey ) Gökhan KAYA ( Agne Tour ), Serdar Gümüştaş (Mona Lisa Turizm) , Mehmet ÖZSEREN ( Meetingpoint Turkey ), Yönetim Kurulu üyeliklerine seçildiler.
SAYD Yönetim Kurulu  EXPO ANTALYA 2016 Ajansı Genel Sekreterliği Koordinasyon Toplantısı

SAYD Yönetim Kurulu EXPO ANTALYA 2016 Ajansı Genel Sekreterliği Koordinasyon Toplantısı

10 Haziran 2015 Çarşamba
Antalya
FİFA Dünya Kupası ve Olimpiyatlardan sonra dünyadaki üçüncü büyük organizasyon olarak kabul edilen EXPO bilindiği üzere A1 Kategorisinde “Botanik Expo” olarak Antalya şehrinde olacaktır. Yetkili Bakanlıklar ve Kurumların yoğun çabaları sonucu bu organizasyon sayesinde Antalya’ya çok ciddi bir alt ve üst yapısı olan bin dönümün üzerinde bir tesis kazandırılmıştır.