SAYD bugün Ankara’da !

Türkiye’nin uluslararası rekabet ortamında imajını ve marka değerini yükseltmek, ilgili çalışmaları ve görüşleri ele almak üzere düzenlenecek olan 3. Turizm Şûrası, Cumhur başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde 1-3 Kasım tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşecek.  Bugün Külliye’deki açılış ile başlayacak olan Şûra, daha sonra Ankara Sheraton otelde devam edecektir. Üç gün boyunca devam edecek olan toplantılarda Türk turizm politikaları 13 ayrı konu başlığı altında ele alınacak ve 2023 Türk turizm stratejileri yeniden revize edilecektir.

3.Turizm Şurasına Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneğini temsilen Genel Sekreterimiz Sayın Hamit KUK ve Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Mehmet Gem katılacaktır.  Derneğimiz hala hazırda Şûra Bilim Kuruluna toplamda 3 adet tebliğ sunmuş ve bu tebliğler kurul tarafından kabul edilmiştir.

Kabul edilen tebliğlerimizden biri; Turizm Politikaları konu başlığı altında “Türk Sermayeli Turizm Şirketlerinin Desteklenmesi”, diğeri Turizmde Örgütlenme ve Destinasyon Yönetimi konu başlığı altında “Turizm Piyasaları Düzenleme ve Denetleme Kurulu” ve üçüncü tebliğ olarak da Seyahat Acentacılığı ve Ulaşım konu başlığı altında “Kaçak Acentecilik Faaliyetler ve Sorunları” isimli çalışmalarımızdır.

Her üç tebliğimizde T C Kültür ve Turizm Bakanlığının Şura Resmî Web sayfasında da yayınlanmıştır. Tebliğlerimiz ayrıca 3. Turizm Şurası Tebliğler Kitabı’nda yayımlanacaktır.

Güncellenen Turizm Stratejileri ile Türk turizm sektörünün geleceğini şekillendiren ve yeni bir turizm literatürü oluşturacak olan 3. Turizm Şurasına SAYD olarak yapmış olduğunuz katkıları siz değerli basın mensupları vasıtasıyla tüm kamuoyu ile paylaşmaktan mutluluk duyarız.

SAYD Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği 

Genel Sekreteri

Hamit Kuk