SAYD YÖNETİMİ DEĞİŞTİ!

SAYD YÖNETİMİ DEĞİŞTİ!

SAYD_Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği’nin 30 Mayıs 2019’da yaptığı 7. Olağan Genel Kurulda seçilen yeni yönetim kurulu üyeleri ilk toplantısını yaptı. 12 Haziran Çarşamba günü Dernek Merkezinde yapılan toplantıda SAYD Yönetim Kurulu Başkanlığına Passo Tur’un sahibi Hamit KUK seçildi. Yeni dönemde Derneğin Başkan Yardımcılığını Milenyum Golf Travel’ın sahibi Öner UYGUN üstlenirken, Genel Sekreterlik görevine Sanitas Travel’ın sahibi İlknur FİDAN KEPEZ ve Saymanlık görevine de Skyline Travel’ın sahibi Öznür PALA KÖSE getirildi.   

SAYD’ın 7. Dönem başkanı Hamit Kuk, yaptığı açıklamada, 2010 yılından bu yana SAYD yönetim kurullarında çeşitli kademelerde görevler aldığını ve bu dönemde de üyelerin teveccühü ile yönetim kurulu başkanı olarak görev üstlendiğini söyledi.  Önümüzdeki dönemde başta üyelerimiz olmak üzere yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte turizmin persfektifine uygun yeni fikirler ve stratejiler ortaya koyarak sektöre yön verenler arasında olmaya devam edeceklerini belirtti.

 

 

Dipnot;

Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği (SAYD), 2007 yılında seyahat acentası sahibi ve yöneticilerinden oluşan bir grup vizyoner turizmci tarafından, Antalya merkezli olarak kurulmuştur. 

Mesleki dayanışma ve yardımlaşmanın yanında, topluma yönelik sosyal sorumluluk projeleri geliştirmeyi amaçlamıştır. Üyelerinin sektörel pratiğinden elde ettiği veri ve deneyimler ışığında, Türk turizminin karşılaştığı sorunlar için çözüm önerileri ve strateji üretmeyi misyon edinen SAYD, turizmle ilgili her platformda, seyahat acentalarının sesi olmayı hedefleyen bir sivil toplum kuruluşudur. 

Incoming, spor, golf, mice, kültür, iç ve dış turizm gibi Seyahat Acenteciliği mesleğinin farklı alanlarında uzmanlaşmış acenta temsilcilerinin üye olduğu SAYD’ın Gaziantep ve İzmirde temsilcilikleri bulunmaktadır.  

http://www.sayd.org.tr