Başkanın Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği (SAYD) 2007 yılında seyahat acenteleri sahipleri ve yöneticilerinin bir araya gelerek kurduğu bir dernektir.

Her gün yerli ve yabancı milyonlarca yolcuyu karşılayan, otellere yerleştiren, tur düzenleyen ve nihayetinde tatili bitince ülkesine gönderen firmaların temsilcileri olarak çalışanlarımızla beraber sürekli sahada bulunarak sektörün nabzını tutuyoruz.

Günlük çalışmalarımız içerisinde yaşadığımız yığınla sorunlara anlık çözümler üreterek misafirlerimizin sağ salim tatil yapmalarını sağlıyoruz. Bu aşamada çalışanlarımızla beraber sahada yaşadığımız tecrübeleri turizm sektörüne yön verenlerle paylaşarak sektörün büyümesine ve gelişmesine katkılar koyuyoruz.

SAYD, sahadan beslenen bir fikir platformudur. Çünkü, üyelerimiz sahada çalışan binlerce personeliyle birlikte yaşadığı deneyimlerden turizme dair birçok politika geliştirme refleksine sahiptir. O nedenle ortaya koyduğumuz fikirler ve projeler sektör gerçekleri ile birebir örtüşmektedir. 

Birçok sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiren, sektöre dair görüş, öneri ve raporlar ortaya koyan SAYD, sürekli turizm gündeminde yer almıştır.

Bugüne kadar;

 • Cumhuriyet'in kuruluşunun 86'ncı kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Antalya'nın İlçe ve köylerindeki 86 okuldaki toplam 2860 öğrenciye Antalya şehri ve ören yerleri gezdiren,
   
 • ITB Berlin Fuarının 44.cu yılında “44. yılda 44 çift Antalya’ya tatil adlı çekilişi yapan,
   
 • 152 anne 175 çocuk olmak üzere toplam 327 kişinin katılımı ile bir Anneler Günü Projesi etkinliği düzenleyen,
   
 • Dünya Plaj Hentbol Şampiyonası'na ve XC Turkey Uluslararası Yamaç Paraşütü Şampiyonası'na sponsor olan,
   
 • “Seyahat Acentalarının Sorun Tespit Çalıştayı” yapan ve bu bilimsel raporu TC Kültür ve Turizm Bakanlığına, TÜRSAB Başkanlığına ve daha bir çok yere sunan,
   
 • SATEF Seyahat Acentaları ve Tedarikçileri Fuarını düzenleyen,
   
 • Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Külliyede gerçekleştirilen 3.Turizm Şûrasına SAYD olarak katılan ve sunduğu 3 adet tebliğ Şura danışma Kurul tarafından kabul edilen,

Ve daha birçok projeye imza atan SAYD, gücünü sahada bulunan seyahat acenteleri temsilcilerinden alarak sektörün gündemini belirlemeye devam edecektir.

Saygılarımla,

İlknur Fidan KEPEZ

Yönetim Kurulu Başkanı